למה לי גימטריה עכשיו? חשבון כיתה א

על גימטריה וחשיבותה

הגימטריה היא שיטת מספור על פי אותיות כאשר א שווה ל 1, ב שווה ל 2 וכך הלאה.
החלפת המספרים באותיות נפוצה מאוד בחיי היום יום החל מימי השבוע, כך לדוגמה יום א, או ניפגש ביום ג', התאריך העברי, מספרי העמודים באותיות ומי לנו מפורסם ונפוץ כמו התנ"ך ועוד.

גם רישיון ג' ופלוגה ד', כל אלו הם ביטויים של החלפת מספרים באותיות הנמצאים בשימוש רב בחיי היום יום.
בתוכנית הלימודים שלנו פוגשים התלמידים את השלב הראשון, ידיעת ערכי האותיות בעברית של המספרים 1-10, לימוד שהוא לא רק חשוב כפי שראינו בשורות מעלה להבנת מושגים רבים ושונים  בחיי היום יום, אלא אף מלמד מתמטיקה יסודית ברובד נוסף. כמו כן מתנסים התלמידים ביסודות של הפיכת תוכן מוצפן, לתוכן קריא, והפעילות כולה מרתקת ומלמדת תוך כדי התנסות משחקית.כמה מילים על תוכנית הלימודים שלנו

תוכנית המתמטיקה היסודית שלנו היא תוכנית לימוד שבאה לעולם מידי מומחי מתמטיקה מהבכירים ביותר בישראל, במטרה לקדם את לימודי המתמטיקה של ילדי ישראל. 

מיזם של חברת גלסופט הנדסת תוכנה, יחד עם העמותה הישראלית לקידום החינוך המתמטי לכל (ע"ר),אשר חולקים יחד אמונה כי ידע מתמטי שנבנה בגיל בית הספר היסודי ואף לפניו, מהווה בסיס חיוני להתפתחות ההבנה המתמטית של הילדים.
כאשר מלמדים נכון, אין צורך לתקן אחר כך, מקבלים ילדים ששמחים ללמוד מתמטיקה, אוהבים ללמוד מתמטיקה נמנעים מהצורך בסיוע של מורים פרטיים.
מעניקים לילדים בסיס חזק והכרחי החיוני להתפתחותם המדעית והטכנולוגית.

ילדים שזכו ללמוד מתמטיקה בדרך נכונה, בדרך הממחישה את עולם המתמטיקה, דרך לימוד שיטתית הבונה מדרגה על גבי מדרגה, דרך לימוד המדייקת בשימוש במושגים המשמשים את הלומדים, היא דרך לימוד המייצרת ילדים היודעים ומבינים מתמטיקה.
ילדים עם ידע והבנה מתמטית מסוגלים בהמשך הדרך ללמוד ולהיבחן במתמטיקה ברמה המוגברת של 5 יחידות לימוד, עובדה הפותחת בפניהם אפשרויות רבות, החל מיחידות טכנולוגיות נבחרות בצבא, דרך חוגי לימוד מדעיים ו/או הנדסיים, לפקולטות למדעי המחשב ועוד.
אנו חולקים יחד, את הרצון ששיטת הלימוד של "מתמטיקה יסודית" תהיה נגישה לכמה שיותר תלמידים, כדי לפתח בהם יסודות נכונים להבנת העולם המתמטי, חשיבה מתמטית, ביטחון עצמי ביכולתם, מוטיבציה ללימוד המקצוע, כישורי שפה ויכולת לפתור בעיות מילוליות. אנו נחושים להפוך את שיטת הלימוד לשיטת הלימוד העיקרית של המתמטיקה בבית הספר בישראל.