לימוד
קריאה

לימוד ה-א"ב:

אבחון

הרחבה ב ? לומדים חדשים שאינם יודעים כלל את הא"ב, ידלגו על האבחון הראשוני. לומדים שנמצאים בשלבים שונים של לימוד הא"ב ימצאו את האבחון ככלי מועיל מאוד המסוגל לאבחן בדייקנות את מצב הלימוד כולל נקודות שיש לחזק.

לימוד ה-א"ב - מתחילים

מערכת חכמה וקלה, המלמדת ובודקת את רמת ידיעות הלומדים. המערכת כוללת את כל אותיות ה-א"ב, כולל אותיות סופיות ו-ש' שמאלית ("סין").

לימוד ה-א"ב - רמה מתקדמת

ברמה זו נעבוד על זיהוי מושלם של האותיות הדומות בעברית, כגון י' או ו', ב' או כ'. רמה זו מונעת בהמשך פנייה ל"הוראה מתקנת". ללומדים המתבלבלים באותיות או זקוקים לשיעורי הוראה מתקנת, רמה זו תהיה לעזר רב.

לימוד ה-א"ב - רמה מתקדמת 2

ברמה זו נתרגל איזה אות באה לפני ואיזה אחרי. על מנת לוודא שידיעת האותיות איננה "מכנית" כגון לשיר את הא"ב. התלמידים והתלמידות יגיעו לרמה בה הם יודעים את סדר האותיות "בלי לנחש" ובלי "לשיר". ידיעה ברמה גבוהה זו תסייע רבות במעבר לקריאה שוטפת בהמשך.

מבחן סיכום

למדנו, נהננו, תרגלנו ו… ובסוף מגיעים למבחן הבודק את רמת ידיעות התלמיד/ה. אבל אין כל דאגה. לומדים שהגיעו עד לכאן יעברו את מבחן הידע בקלות. המבחן הוא עבור התלמיד/ה ועבור ההורים. עבור התלמידים מקבלים כאן חיזוק חיובי על הלימוד הטוב שעשו, וההורים יידעו בדייקנות ובצורה אמינה מהו מצב הידע של ילדיהם.

לימוד תנועות (ניקוד):

יעלה לאתר בקרוב! (בפיתוח)